/
Artykuły
/
Realizacje
/
Budowa tarasu z Dom i Drewno

Budowa tarasu z Dom i Drewno

Jarek Ostaszewski z Dom i Drewno zdecydował wreszcie na wymianę swojego tarasu na bardziej wytrzymały. Zobaczcie relację z całego procesu.

Pierwszy taras Jarka zbudowany był z Jesionu, i to nie z tego thermowanego. Niestety okazało się to nie do końca dobrym wyborem. Na jaki produkt się zdecydował i dlaczego? Wszystko wyjaśniamy w poniższych filmach.

Omówienie starego tarasu drewnianego i plany na kolejne tygodnie

Nadeszła ta wiekopomna chwila... i czas się pożegnać ze starym tarasem! W tym filmie pokazujemy Wam jak się zachował poprzedni taras wykonany z jesionu i omówimy po krótce plan na kolejne tygodnie pracy.

Totalna destrukcja starego tarasu drewnianego!

Z łezką w oku, ale z łomem w ręku ;) Rozpoczynamy od odkręcenia desek i legarów. Na tych pracach Jarek spędził około 2-3 dni.

Omówienie projektu i wybór materiału na nowy taras

Nic tak nie cieszy jak rozpoczęcie kolejnego dużego projektu! Pomysł przenosimy do komputera, a następnie ruszamy z zamówieniami niezbędnych materiałów. Swoje kroki, tradycyjnie, Jarek kieruje do nas, ale tym razem skorzysta z naszego najnowocześniejszego narzędzia ułatwiającego zakup tarasu -> gardin.pl.

Wybór, nie bez powodu, padł na bardzo wytrzymałe, dwustronne deski tarasowe kompozytowe Gardin Deco w kolorach Cinamon Teak z jednej i Antic Walnut z drugiej strony.

Podstawy wkręcane - montaż tarasu na piasku bez użycia betonu

W Dom i Drewno mieli spory dylemat jak przygotować podłoże pod przyszły taras, mając na uwadze aluminiową podwójną kratownicę. Wybór padł na podstawy wkręcane, które spisały się nie raz w innych zastosowaniach. Dzięki nim nie musieli niwelować terenu oraz nie będą musieli używać betonu.

Na podkostrukcję wykorzystano wszystkie elementy naszego systemu legarowania aluminiowego:

Aluminiowa podwójna kratownica pod taras - montaż

Nie samym drewnem człowiek żyje :) W tym filmie ogrom pracy przed ekipą Dom i Drewno... aluminium. Dobrze, że są już wkrętarki z opcją wkręcania blachowkrętów - to doskonały pomocnik w pracy.

Montaż deski kompozytowej Gardin Deco

Minęło kilka dni od filmu z przygotowaniem podłoża pod taras, i nadszedł czas na film o montażu deski kompozytowej Gardin Deco. Pracy było ponownie dość sporo ;) Jednak efekt cieszy oko niesamowicie :) Sami zobaczcie.

Tak przygotowany taras wystarczy wykończyć na krawędziach, albo tak zostawić. Do wykańczania tarasu możemy wykorzystać płaskie listwy Gardin Deco, albo po prostu zamocować deskę tarasową Gardin poprzecznie (celem zakrycia widocznych profili).

Ekipa Dom i Drewno zdecydowała się jednak na całkowicie inne rozwiązanie i krawędzie tarasu wykończyli za pomocą desek tarasowych z drewna egotycznego. Cały proces i jego efekty możecie obejrzeć w kolejnym filmie "Deska zamykająca oraz zabudowa tarasu z kompozytu Garden Deco". Na koniec, Jarek postanowił zaprojektować i zbudować jeszcze schody do tego tarasu. Zdecydowano się na bardzo proste schodki, ale stopnie pozwalające na wygodne wchodzenie na taras można również wykonać z konstrukcji aluminiowej oraz dodatkowych kompozytowych desek Gardin Deco.

Jak przebiega
zamówienie z usługą montażu?

  • Podajesz wymiary

    Dzięki temu poznajesz orientacyjną cenę tarasu.

  • Weryfikujemy

    Nasz Partner kontaktuje się z Tobą i omawia szczegóły. Może być konieczna wizja lokalna. Poznajesz ostateczną cenę. Pamiętaj, cena montażu na gardin.pl jest ceną orientacyjną za podstawowy sposób montażu na pojedynczym legarowaniu.

  • Montujemy

    Przyjeżdżamy i montujemy taras w wybranym przez Ciebie miejscu.